Podsumowanie pracy szkoły. Klasyfikacja roczna i końcowa, wnioski i rekomendacje z nadzoru.
Szkolenie stacjonarne - Zamość.
Scenariusz szkolenia
Ważne!
Podczas szkolenia otrzymacie Państwo wzory zarządzeń i komunikatów dotyczących zwołania zebrania rady pedagogicznej, scenariusze rad pedagogicznych w sprawie klasyfikacji rocznej i końcowej, podsumowania pracy szkoły w roku szkolnym 2023/24 , przykładowe arkusze analizy wyników klasyfikacji rocznej, wzory uchwał klasyfikacji, promocji i ukończenia szkoły, wzór zaświadczenia z oddziału przygotowawczego, propozycje oceny efektywności pomocy psychologiczno-pedagogicznej, w tym dotyczące uczniów niepełnosprawnych, wnioski i rekomendacje do dalszej pracy z uczniami, przykładowe opracowania i analizy
poszczególnych obszarów pracy szkoły, gotowe opracowania wniosków z nadzoru, przykładowe uchwały wykorzystania wyników tego nadzoru, kluczowe informacje dyrektora o działalności pracy szkoły.
OPIS TEMATU:
Zakończenie roku szkolnego 2023/24 to czas na przeprowadzenie zgodnie z przepisami prawa klasyfikacji rocznej i końcowej, podjęcia uchwał w sprawie klasyfikacji i promocji oraz ukończenia szkoły, a także czas podsumowań, weryfikacji działań szkoły, ustalania wniosków i rekomendacji, podsumowania nadzoru.
Podczas szkolenia przypomnimy Państwu jak w sprawny i skuteczny sposób przeprowadzić klasyfikację, o czym pamiętać, aby postępować zgodnie z przepisami prawa, co uwzględnić podczas zebrania rady pedagogicznej, zarówno klasyfikacyjnej jak i podsumowującej pracę szkoły. Podamy przykładowe wnioski z nadzoru, zaproponujemy rekomendacje, ciekawe rozwiązania oraz wskażemy narzędzia do efektywnego podsumowania pracy szkoły za rok szkolny 2023/24. Podamy materiały do analizy pracy zespołowej nauczycieli.
Udział w szkoleniu przyczyni się do wspólnego określenia zadań i kierunków podnoszących jakość pracy placówki w nowym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że gotowe wzory będą inspiracją do twórczych rozwiązań w pracy dyrektora.
EFEKTY /CELE /SZKOLENIA:
- Uczestnik szkolenia potrafi zgodnie z przepisami prawa dokonać klasyfikacji rocznej i końcowej, opracować niezbędne zestawienia
- Będzie wiedział, jak sprawnie podsumować pracę zespołów, dokonać analizy
i oceny własnej pracy, sformułować wnioski i ustalić rekomendacje. - Potrafi dokonać podsumowania form nadzoru pedagogicznego, przedstawić wnioski i rekomendacje, pokazać efektywność jego sprawowania.
- Sprawnie przeprowadzi radę klasyfikacyjną i podsumowującą z niezbędnymi uchwałami, zapisami w protokole i wnioskami.
PROGRAM SZKOLENIA:
- Klasyfikacja roczna i końcowa w przepisach prawa:
- przewidywane roczne oceny z zajęć edukacyjnych i zachowania,
- ocenianie w nauczaniu indywidualnym,
- indywidualny program lub tok nauki,
- spełnianie obowiązku szkolnego lub obowiązku nauki poza szkołą,
- przedłużenie etapu kształcenia,
- klasyfikacja i promocja cudzoziemców i uchodźców,
- egzaminy klasyfikacyjne i poprawkowe,
- zastrzeżenia do trybu wystawiania ocen.
- Ocena efektywności pomocy psychologiczno-pedagogicznej, wielospecjalistyczna ocena funkcjonowania ucznia, przykładowe wzory opracowań.
- Zestawienia, analizy i wnioski – przykładowe opracowania wyników nauczania i wychowania.
- Przebieg rady pedagogicznej w sprawie klasyfikacji rocznej i końcowej, porządek zebrania, niezbędne uchwały, zestawienia, analizy porównawcze.
- Wyniki i wnioski z nowego nadzoru pedagogicznego – podanie gotowych opracowań.
- Informacja dyrektora o działalności szkoły – podanie przykładowych obszarów.
- Przygotowanie i przeprowadzenie zebrania podsumowującego pracę szkoły w roku szkolnym 2023/24 – podjęcie uchwały w sprawie wykorzystania wyników nadzoru – wzór uchwały z propozycją realizacji wniosków.
- Sposób wypełniania dokumentacji szkolnej: świadectw, arkuszy ocen, pozostałej dokumentacji.
ADRESACI SZKOLENIA:
Dyrektorzy, wicedyrektorzy, liderzy zespołów nauczycielskich.
WARUNKI SZKOLENIA:
Kurs za naboru otwartego lub na zamówienie.
Szkolenie w trybie online trwa 9.00 – 13. 00.
INFORMACJE DODATKOWE:
Każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu, materiały w wersji elektronicznej;
Istnieje możliwość konsultacji podczas szkolenia z prowadzącym kurs, w wersji online odpowiedzi na czacie.
Po szkoleniu wszyscy uczestnicy wypełniają ankietę ewaluacji, w celu podsumowania efektywności kursu.